Registrácia webovej domény .net, .com, .eu, ...

Registrácia webovej domény je dôležitým, rozhodujúcim krokom pri zakladaní webových stránok. Nemusíte sa obávať žiadnych komplikácií, pokiaľ si najskôr dôsledne urobíte domácu úlohu a naučíte sa základné informácie o webových doménach a  adresách.

Aby sme vám pomohli, ponúkame vám niekoľko rád, ako zabezpečiť, aby registrácia domény bola pre vás bezproblémová a bez starosti.

Zaobstaranie niekoľkých doménových mien

Jednou zo stratégií, ako získať veľkú návštevnosť na svoj web, je použiť niekoľko názvov domén, pričom jeden z nich bude určený pre názov vašej spoločnosti a zvyšok bude opisovať vaše produkty alebo služby. Majte na pamäti, že existujú dva druhy zákazníkov: zákazníci, ktorí si pamätajú názov produktu, a zákazníci, ktorí si pamätajú názov značky. Registráciou mnohých doménových mien  zvýšite pravdepodobnosť, že súčasní aj potenciálni zákazníci zadajú správnu adresu a prídu na váš web.

Registrácia webovej domény
Registrácia webovej domény je prvá a najdôležitejšia vec pri nastavovaní vášho webu

Ak to váš rozpočet dovoľuje, môžete si zvoliť doménové mená s pravopisnými chybami, ktoré sú podobné pôvodným doménam, ktoré vlastnite. Mnoho zákazníkov často píše chybné slová alebo stláčajú nesprávne klávesy. Nákupom týchto nesprávne napísaných doménových mien ich budete môcť použiť ako nástroje na presmerovanie zákazníkov na vašu skutočnú webovú stránku. Môžete dokonca znížiť pravdepodobnosť, že sa vaši zákazníci dostanú na stránky podobné spamu alebo na ešte horšie stránky určené pre dospelých.

Získajte obsadené domény

To, že požadované meno domény je už obsadene, neznamená, že ho nemožno získať, a treba nutne siahnuť po inom názve. Ak naozaj chcete získať meno domény a váš rozpočet to umožňuje, mali by ste siahnuť do kapsy a kúpiť si ho. Pripojte sa k webovým stránkam, ktoré vám môžu pomôcť s kúpou doménového mena, ktoré sa už používa. Tieto stránky majú prístup ku kontaktom vlastníkov daných domén a môžu vám pomôcť ako vyjednávači. Pamätajte, že väčšina doménových mien je predmetom vyjednávania a ostatné sú k dispozícii za pevnú cenu.

YouTube video
Video: Čo je to názov domény? – Sprievodca pre začiatočníkov o tom, ako fungujú názvy domén!

Predtým, ako sa vyberiete doménu, nezabudnite najskôr skontrolovať názov a ubezpečiť sa, že je relevantný pre váš web, ktorý plánujete založiť. Zistite si čo najviac informácií o doménach, napríklad: ich ročná, mesačná a denná prevádzka, ich nedávny a minulý obsah, ich cenový profil a história vlastníctva. Existujú prípady, keď domény, ktoré pre ktoré sa rozhodnete, nie sú na predaj, ale boli umiestnené i tak do aukcií. Pred dosiahnutím najvyššej ponuky sa uistite, že hodnota domény skutočne stojí za vašu ponuku.

Držte sa spoľahlivých webových stránok ponúkajúcich domény

Pravdepodobne najdôležitejším tipom pre úspešnú registráciu domény je vždy výber spoľahlivých webových stránok ponúkajúcich domény. Upozorňujeme, že registrácia použitých domén je v porovnaní s novými doménami zložitejšia, pretože je potrebné zabezpečiť, aby proces prevodu vlastníctva a platba prebehli bezpečne. Ak chcete zaručiť legálne dokončenie predaja, najmite si doménové trhovisko ako poskytovateľ služieb pre vás potrebných. Vám, kupujúcim, to ponúka záruku skutočného prevodu vlastníctva, zatiaľ čo predajca bude mať záruku prijatia platby.

Z rovnakej kategórie:

admin

Príspevky z blogov:

 • Registrácia domény

  Registrácia domény

  Doména je jednoducho identita webovej stránky v adrese URL. Je to skratka internetových poštových smerovacích čísel, ktoré používateľom webu presne určujú miesto, kde majú nájsť …
 • Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Poznáte domény najvyššej úrovne (TLD)? Čím sa doména .org líši od domény .com alebo doména .tech od domény .io? Čo tieto písmená v adresách webových …
 • Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Webové lokality potrebujú certifikáty SSL na ochranu údajov používateľov, overenie vlastníctva webovej lokality, zabránenie útočníkom vo vytvorení falošnej verzie webovej lokality a vyjadrenie dôvery používateľom. …
 • Bezpečné webové stránky

  Bezpečné webové stránky

  Ak máte webové stránky a chcete, aby sa k nim mohli dostať aj ostatní ľudia, musíte mať nevyhnutne hosting. A keď už to urobíte, chcete, …

Kategórie:

Mapa stránok: