Každý deň sa pomocou WordPress vytvorí a rozvinie viac ako 500 nových webových stránok a väčšina zo 100 najrýchlejšie rastúcich amerických podnikov používa WordPress. Keďže WordPress je naďalej horúci a nič nenasvedčuje tomu, že by mal čoskoro ochladnúť, musíte nájsť a najať najlepšieho poskytovateľa hostingových služieb WordPress

Prečo si teraz nemôžete na hosťovanie svojej webovej lokality WordPress vybrať len tak hociktorého poskytovateľa? je to preto, že nesprávny poskytovateľ môže v konečnom dôsledku poškodiť vašu webovú lokalitu, napríklad narušením bezpečnosti, pádmi lokality, rýchlosťou načítavania a inými problémami. 

Keďže vaším konečným cieľom je v tomto prípade úspech vašej webovej lokality a zvýšenie predaja, uistite sa, že postupujete podľa nižšie uvedených tipov, aby ste našli správneho poskytovateľa, ktorý dokáže presne toto.

Skontrolujte bezpečnostné opatrenia

Udržiavanie bezpečnosti vašej webovej stránky je jednou z najdôležitejších úloh poskytovateľa hostingu. Medzi dobré bezpečnostné opatrenia, ktoré by mal zaviesť, patria:

 • Obrana hrubou silou
 • Ochrana pred distribuovaným odopretím služby (DDoS)
 • Ochrana osobných údajov domény
 • Firewally
 • Zosilnenie servera
 • SSL
 • Antivírusové skenovanie

Uistite sa, že rozumiete a viete, akú časť bezpečnosti vašej webovej stránky zabezpečuje poskytovateľ hostingu a aká časť zostáva vo vašej réžii. Vo všeobecnosti platí, že ak si vyberiete lacnejší plán, budete viac zodpovední za udržiavanie bezpečnosti svojej webovej stránky. 

Každý deň sa pomocou WordPress vytvorí a rozvinie viac ako 500 nových webových stránok a väčšina zo 100 najrýchlejšie rastúcich amerických podnikov používa WordPress.

Vyberte si spoľahlivú zákaznícku podporu

Nezabudnite si overiť zákaznícku podporu vybraného poskytovateľa hostingu WordPress. Jedným z najlepších spôsobov, ako ju overiť, je kontaktovať tím zákazníckej podpory ešte pred kúpou hostingového plánu. Pomôže vám to otestovať a zistiť, ako ochotne a rýchlo reagujú. 

Musíte mať tiež istotu, že sa na nich môžete obrátiť pre vás najpohodlnejším spôsobom. Zistite, ako riešia požiadavky na podporu. Je k dispozícii e-mailová alebo telefonická podpora? Používajú chatbot alebo ticketovací systém? Dbajte na to, aby ste skontrolovali aj čas ich reakcie. 

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

O tom, aké pohodlné môžu byť externé pevné disky, niet pochýb. Vďaka týmto zariadeniam môžete ísť kamkoľvek vyzbrojení terabajtmi dát, ktoré môžete ľahko zdieľať s viacerými zariadeniami. Ich inštalácia je tiež hračka. Niekedy sa však zdá, že kvôli ich zdanlivo úžasnej zdatnosti ľudia zabúdajú na to, aké sú krehké, a preto je nevyhnutné dozvedieť sa, čo všetko je potrebné pri záchrane údajov z externého disku

Vyhľadávanie špeciálnych položiek

Pokiaľ ide o špeciálne položky, záleží na tom, čo sa hodí pre vašu firmu. Široké kategórie rôznych typov služieb majú podkategórie nespravovaných a spravovaných hostingových plánov. Nespravované plány sú vhodné, ak je váš rozpočet obmedzený alebo ak radšej beriete veci do vlastných rúk. 

Ak máte kritickú webovú lokalitu, ako je napríklad elektronický obchod, bude pre vás lepšie spravované riešenie. Nižšie sú uvedené ďalšie špeciálne položky, ktoré treba hľadať v spravovaných hostingových riešeniach:

 • Podpora WordPress 24/7
 • Časté a automatické zálohovanie
 • Automatické aktualizácie jadra WordPress, zásuvných modulov a tém
 • Automatická inštalácia WordPress
 • Odstraňovanie a čistenie škodlivého softvéru 
 • Monitorovanie bezpečnosti siete a servera
 • Optimalizácia databázy WordPress

Ak potrebujete plne externé riešenie, najlepší poskytovateľ hostingu WordPress vám ponúkne aj vylepšenia webových stránok vrátane SEO, analytických správ a nových formulárov a stránok.

Keďže WordPress je naďalej horúci a nič nenasvedčuje tomu, že by mal čoskoro ochladnúť, musíte nájsť a najať najlepšieho poskytovateľa hostingových služieb WordPress.

Zoznam všetkých kritických funkcií

Mnohé funkcie sú často spojené s možnosťami hostingovej platformy, ktorá obsahuje veci, ktoré potrebujete a nepotrebujete. Môžete si tiež skúsiť vytvoriť kontrolný zoznam potrieb a želaní vášho jedinečného podniku a webovej lokality. 

Proces výberu bude pre vás jednoduchší, ak si pripravíte zoznam vašich rád a povinných vecí. Nižšie uvádzame niekoľko položiek, ktoré vám poslúžia ako pomôcka:

 • Sú zálohy automatické? Ak áno, ako často?
 • Musíte si priplácať alebo sú zálohy už zahrnuté v cene?
 • Akú šírku pásma potrebujete v závislosti od očakávanej návštevnosti?
 • Existuje kontrola prístupu alebo úplný prístup root?
 • Je názov domény súčasťou balíka alebo je za príplatok?
 • Je k dispozícii ovládací panel? 
 • Koľko webových stránok plánujete mať? 
 • Koľko pamäte potrebujete?
 • Je k dispozícii SSL alebo Secure Sockets Layer?
 • Koľko miesta na disku alebo úložiska je k dispozícii?
 • Bude sa hostiteľ zaoberať migráciou stránok? Je bezplatný?
 • Sú súčasťou aktualizácie pluginov a jadra WordPress?

Zváženie všetkých týchto vecí môže byť trochu zdrvujúce, takže potrebujete zoznam priorít, ktorý vám uľahčí prácu.

Nezabudnite si overiť zákaznícku podporu vybraného poskytovateľa hostingu WordPress.

Vyberte si cenu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu

Je tiež dôležité, aby ste boli spokojní s cenou vybraného hostingového plánu WordPress. Nezabudnite, že pre vašu stránku WordPress môžu vzniknúť dodatočné výdavky, takže váš rozpočet musí byť schopný pokryť všetky dodatočné potreby. Medzi tieto položky patria napr:

 • Vlastná registrácia názvu domény
 • Tvorcovia obsahu a prispievatelia na voľnej nohe 
 • Nové zásuvné moduly
 • Predplatné za služby elektronického obchodu

Cloudové alebo zdieľané riešenie by malo byť vhodné pre jednoduché webové stránky s nízkou návštevnosťou a zriedkavými aktualizáciami. Pre stránky elektronického obchodu s veľkým počtom častých aktualizácií a návštevnosťou si tiež budete chcieť vybrať spravovaného dedikovaného hostiteľa. Hoci to môže byť trochu drahšie, môžete si byť istí, že sa to oplatí.

Spoľahlivosť a rýchlosť sú vašou prioritou

Čas načítania webovej stránky je dôležitým aspektom používateľského zážitku. Keďže spoločnosť Google chce pre svojich používateľov vždy čo najlepší zážitok, je to ďalší rozhodujúci faktor v úsilí o SEO vašej webovej stránky.

Vaše stránky musia mať veľmi rýchly čas načítania, najlepšie do jednej alebo dvoch sekúnd. Akýkoľvek čas dlhší ako tento vedie k tomu, že väčšina návštevníkov opustí webovú stránku. Štatistiky tiež ukazujú, že väčšina zákazníkov nakoniec opustí webovú stránku, ak sa načítava dlhšie ako tri sekundy. Dlhý čas načítania znamená premárnené príležitosti, a teda aj ušlé príjmy. 

Ako môžete zistiť, či vám poskytovateľ hostingu poskytuje potrebnú spoľahlivosť a rýchlosť? V prvom rade sa nezabudnite informovať o percentuálnej hodnote času prevádzkyschopnosti. Snažte sa dosiahnuť záruku prevádzkyschopnosti aspoň 99,97 %. To je približne 150 minút výpadku počas celého roka. Bohužiaľ, 100 % doba prevádzkyschopnosti neexistuje, preto by ste sa mali zamerať na vysoké percento doby prevádzkyschopnosti. To vedie k potrebe rýchlosti.

YouTube video

Dbajte na to, aby vami vybraný poskytovateľ hostingu WordPress používal CDN alebo sieť na doručovanie obsahu. CDN musí mať servery aj v krajinách, ktoré sú pre vaše podnikanie kritické. Keď má poskytovateľ viacero umiestnení serverov, vaša webová lokalita sa bude načítavať rýchlejšie aj pre každého, kto ju navštívi, bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádza. 

Z rovnakej kategórie:

admin

Príspevky z blogov:

 • Vyhnite sa bežným chybám webhostingu 

  Vyhnite sa bežným chybám webhostingu 

  Domovanje ako popredná webhostingová spoločnosť ponúka špičkové servery a dlhý zoznam funkcií s 99,9 % dobou prevádzky. Ak sa však nevyzbrojíte správnymi informáciami a nemáte …
 • Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

  Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

  O tom, aké pohodlné môžu byť externé pevné disky, niet pochýb. Vďaka týmto zariadeniam môžete ísť kamkoľvek vyzbrojení terabajtmi dát, ktoré môžete ľahko zdieľať s …
 • Bezpečné webové stránky

  Bezpečné webové stránky

  Ak máte webové stránky a chcete, aby sa k nim mohli dostať aj ostatní ľudia, musíte mať nevyhnutne hosting. A keď už to urobíte, chcete, …
 • Registrácia domény

  Registrácia domény

  Doména je jednoducho identita webovej stránky v adrese URL. Je to skratka internetových poštových smerovacích čísel, ktoré používateľom webu presne určujú miesto, kde majú nájsť …
 • Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Poznáte domény najvyššej úrovne (TLD)? Čím sa doména .org líši od domény .com alebo doména .tech od domény .io? Čo tieto písmená v adresách webových …
 • Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Webové lokality potrebujú certifikáty SSL na ochranu údajov používateľov, overenie vlastníctva webovej lokality, zabránenie útočníkom vo vytvorení falošnej verzie webovej lokality a vyjadrenie dôvery používateľom. …
 • Tipy pre úspešnú registráciu webovej domény

  Tipy pre úspešnú registráciu webovej domény

  Registrácia webovej domény je dôležitým, rozhodujúcim krokom pri zakladaní webových stránok. Nemusíte sa obávať žiadnych komplikácií, pokiaľ si najskôr dôsledne urobíte domácu úlohu a naučíte …

Mapa stránok: