Domovanje ako popredná webhostingová spoločnosť ponúka špičkové servery a dlhý zoznam funkcií s 99,9 % dobou prevádzky. Ak sa však nevyzbrojíte správnymi informáciami a nemáte predstavu, čo hľadať u potenciálneho poskytovateľa webhostingu, neprekvapí vás, ak bude pre vás náročné nájsť a vybrať si tú správnu službu podľa vašich potrieb. 

Nižšie uvádzame niektoré z najčastejších chýb webhostingu, ktorých sa dopúšťa väčšina majiteľov webových stránok, a ako sa im za každú cenu vyhnúť. 

Výber nesprávneho hostingového servera pre malú webovú lokalitu 

Väčšina hostiteľov dnes poskytuje dedikované a zdieľané hostingové riešenia. Hoci je lacnejšie zvoliť zdieľaný hosting, stále je tu háčik. Keďže na serveri beží súčasne niekoľko webových stránok vrátane vašej, môže sa stať, že jedna z týchto webových stránok spomalí tú vašu. 

Ak prevádzkujete len malú webovú lokalitu alebo blog, možno sa budete môcť uspokojiť so zdieľaným hostingom. Ak však vaša webová lokalita potrebuje robustnejšie riešenie, lepšou voľbou môže byť dedikovaný hosting. 

Väčšina hostiteľov dnes poskytuje dedikované a zdieľané hostingové riešenia.

Nevenovanie pozornosti zákazníckym službám 

Je dosť nešťastné, že väčšina poskytovateľov webhostingu vôbec nemá tím služieb zákazníkom. Mnohí z nich majú len e-mailovú adresu alebo chatový systém, a to je všetko. To znamená, že v prípade otázok alebo problémov, ktoré sa vyskytnú na vašej ceste, budete v podstate odkázaní len sami na seba. 

Práve z tohto dôvodu potrebujete poskytovateľa s vynikajúcim tímom služieb zákazníkom, ktorý vám veľmi rád podá pomocnú ruku, ak sa niečo pokazí. Ak váš webhosting neposkytuje žiadnu podporu a problém nevyrieši hneď, bude pre vás lepšie, ak si vyberiete iného poskytovateľa. 

Zanedbávanie prevádzkyschopnosti a bezpečnosti 

Zanedbanie doby prevádzkyschopnosti a bezpečnosti je jednou z najvážnejších chýb, ktorých sa väčšina majiteľov stránok dopúšťa pri hľadaní webového hostiteľa. Do hry tu vstupuje množstvo faktorov, najmä ak ste majiteľom firmy, ktorý chce, aby vaša webová lokalita fungovala nepretržite. Potenciálny zákazník sa nikdy nebude cítiť naklonený tomu, aby od vás nakúpil, ak je vaša webová stránka nedostupná, pretože ju váš hostiteľ zrušil. 

Nezohľadnenie skutočného účelu vašej webovej stránky 

Mnoho ľudí si myslí, že ich malá firma potrebuje webové stránky. To však zďaleka nie je pravda. Ak nemáte predstavu o skutočnom účele vašej webovej stránky, možno budete chcieť s jej vytvorením počkať, kým sa nedozviete o výhodách prevádzkovania webovej stránky. 

Ak napríklad robíte e-mailový marketing alebo máte marketingový tím, webová stránka sa považuje za nevyhnutnú. Na druhej strane, ak máte novú malú firmu a nedokážete nájsť zákazníkov alebo ich osloviť inými metódami, možno nie je vhodné zaobstarať si v tomto čase webovú stránku. 

Tajomstvo spočíva v tom, že si webovú stránku vytvoríte skôr, ako urobíte chyby pri webhostingu tým, že podniknete závažné kroky, ako je napríklad nákup viacerých domén alebo výber drahého webhostingu, bez toho, aby ste si v prvom rade urobili domácu úlohu. 

Ak prevádzkujete len malú webovú lokalitu alebo blog, možno sa budete môcť uspokojiť so zdieľaným hostingom.

Neprechádzanie recenzií a nevykonávanie výskumu 

Pokiaľ ide o výber webového hostiteľa, je veľmi dôležité prečítať si recenzie a urobiť dostatočný prieskum. Nezabudnite, že existuje množstvo možností a ani jeden hostiteľ nemôže byť ideálny pre všetky webové stránky.

Preto je veľmi dôležité urobiť si prieskum skôr, ako si nejakú službu predplatíte. Väčšina poskytovateľov hostingu sa vás bude snažiť nalákať ponukou zdanlivo neobmedzených a lákavých náhrad. 

Ale aj tieto alternatívy majú obmedzenia. Preto by ste sa o nich mali dozvedieť viac ešte predtým, ako investujete čo i len dolár. Musíte si prejsť a prečítať všetky príslušné webové stránky, pretože tieto obmedzenia nie sú vopred určené.

Šírka pásma patrí medzi najčastejšie používané zavádzajúce faktory pri popise hostingového balíka. Aj keď sa to neuvádza vždy, predsa len sa to niekedy uvádza. Účinnosť a rýchlosť vašej webovej stránky utrpí citeľný sklon, keď dosiahne pokrytie šírky pásma.

To potom môže ovplyvniť používateľský zážitok a príjmy. Nakoniec sa môžete dozvedieť, že prístup k viacerým účtom POP, používanie SSH a inštalácia softvéru nie sú povolené. 

Dôležitým faktorom sú aj recenzie. Čítanie recenzií od skutočných používateľov vám môže poskytnúť slušnú predstavu o kvalite služby. Čítanie hodnotení hostingových služieb webových stránok, ako je napríklad Domavanje, nie je výnimkou a často pomáha hosťovské služby hneď zakázať.

Zanedbanie doby prevádzkyschopnosti a bezpečnosti je jednou z najvážnejších chýb, ktorých sa väčšina majiteľov stránok dopúšťa pri hľadaní webového hostiteľa.

Nemáte predstavu o type webhostingu, ktorý chcete použiť 

Nemať ani najmenšiu predstavu o konkrétnom type webhostingu, ktorý by ste mali používať, je jednou z najvážnejších chýb, ktorých sa pri hľadaní webhostingu môžete dopustiť. Mnohí ľudia zrejme predpokladajú, že všetky webhostingové služby sú rovnaké, ale to zďaleka nie je pravda. 

Hostingové služby existujú v niekoľkých rôznych typoch, pričom každý z nich je vhodnejší pre určitý typ podniku alebo webovej stránky. Ak napríklad prevádzkujete webové stránky elektronického obchodu, zdieľaný plán pre vás nemusí byť až taký vhodný. Vaša webová lokalita totiž bude trpieť výpadkami, keď ostatné webové lokality na serveri súčasne využívajú nadmernú šírku pásma. 

Naopak, ak máte len osobný blog, ktorý má nízku návštevnosť, stačilo by vám zostať pri zdieľanom pláne. Vidíte, že výber nesprávneho typu webhostingu bude mať za následok len veľké problémy, ktoré môžu ohroziť úspech vášho online podnikania. 

YouTube video

Zameranie sa iba na cenu  

Niektorí ľudia sa pri hľadaní webového hostiteľa bežne pozerajú len na cenu. Neuvedomujú si však, že je to veľká chyba. Veď predsa utrácate peniaze za službu, ktorú budete používať 24 hodín denne, 7 dní v týždni a 365 dní v roku. Preto musíte zvážiť aj ďalšie rozhodujúce faktory, a to bezpečnosť, škálovateľnosť, spoľahlivosť a zákaznícky servis. Aj keď môžete nájsť poskytovateľa, ktorý ponúka nízke ceny, možno bude lepšie, ak utratíte viac, ak to znamená, že na oplátku získate lepšiu kvalitu. 

Ak si vyberiete nesprávneho hostiteľa, nakoniec budete svoje rozhodnutie ľutovať. So službou Domovanje si môžete byť istí, že sa týmto chybám vyhnete a zaistíte úspech svojho podnikania. 

Z rovnakej kategórie:

admin

Príspevky z blogov:

 • Tipy na hosťovanie WordPress pre firmy

  Tipy na hosťovanie WordPress pre firmy

  Každý deň sa pomocou WordPress vytvorí a rozvinie viac ako 500 nových webových stránok a väčšina zo 100 najrýchlejšie rastúcich amerických podnikov používa WordPress. Keďže …
 • Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

  Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

  O tom, aké pohodlné môžu byť externé pevné disky, niet pochýb. Vďaka týmto zariadeniam môžete ísť kamkoľvek vyzbrojení terabajtmi dát, ktoré môžete ľahko zdieľať s …
 • Bezpečné webové stránky

  Bezpečné webové stránky

  Ak máte webové stránky a chcete, aby sa k nim mohli dostať aj ostatní ľudia, musíte mať nevyhnutne hosting. A keď už to urobíte, chcete, …
 • Registrácia domény

  Registrácia domény

  Doména je jednoducho identita webovej stránky v adrese URL. Je to skratka internetových poštových smerovacích čísel, ktoré používateľom webu presne určujú miesto, kde majú nájsť …
 • Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Prehľad domén najvyššej úrovne (TLD) 

  Poznáte domény najvyššej úrovne (TLD)? Čím sa doména .org líši od domény .com alebo doména .tech od domény .io? Čo tieto písmená v adresách webových …
 • Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Prečo potrebujete bezpečnostný certifikát

  Webové lokality potrebujú certifikáty SSL na ochranu údajov používateľov, overenie vlastníctva webovej lokality, zabránenie útočníkom vo vytvorení falošnej verzie webovej lokality a vyjadrenie dôvery používateľom. …
 • Tipy pre úspešnú registráciu webovej domény

  Tipy pre úspešnú registráciu webovej domény

  Registrácia webovej domény je dôležitým, rozhodujúcim krokom pri zakladaní webových stránok. Nemusíte sa obávať žiadnych komplikácií, pokiaľ si najskôr dôsledne urobíte domácu úlohu a naučíte …

Mapa stránok: